بست فاز سایت تفریحی خبری عکس بازیگران و دانلود آهنگ،دانلود،دانلود فیلم،اس ام اس،پیامک،عکس جدید،دانلود موزیک،آهنگ جدید،فال،آشپزی،عکس پروفایل،عکس برای تلگرام،کلیپ های اینستاگرام

پیام رسان تله پادو (Telepado) یک پیام رسان ایرانی در پوستین پیام رسان خارجی است؟

پیام رسان تله پادو (Telepado) را با هم در ترنجی دیدیم و شناختیم. ما به آن نزدیک ترین تجربه به تلگرام گفتیم و اولین سوالی که برای ما پیش آمد این بود که پیام رسان تله پادو (Telepado) ساخت چه کشوری است؟ در ادامه با ترنجی همراه باشید تا بینیم آیا پیام رسان تله پادو (Telepado) یک پیام رسان ایرانی در پوستین پیام رسان خارجی است؟

پس از نصب پیام رسان تله پادو (Telepado) به سبب شباهتش با تلگرام حدس زدیم که شاید این پیام رسان نیز روسی باشد. برای اینکه ببینیم تله پادو (Telepado) ساخت چه کشوری است خب برای شروع وب سایت تله پادو را بررسی کردیم. جالب اینکه در انتهای صفحه به شکل مشخصی عنوان شده است: “ALL RIGHTS RESERVED (C) 2018 INTERNATIONAL TECHNOLOGY ENTERPRISE INC. (A COMPANY ESTABLISHED IN THE BRITISH VIRGIN ISLANDS” که به ما می گوید تله پادو متعلق به شرکتیست که در جزایر ویرجین بریتانیا تاسیس شده است. این کمی عجیب است، وارد سایت هر پیام رسان دیگری شوید به این واضحی روی صفحه اول تاکید بر ملیت شرکت ارایه دهنده ندارد!

از این بابت کنجکاو شدیم و با دوستان خود به بحث نشستیم و نگاه یکی از دوستان ما به نام علیرضا صفری (ModirSocial) جالب بود. به اسکرین شات زیر دقت کنید:

Telepado iran 575x1024 - پیام رسان تله پادو (Telepado) یک پیام رسان ایرانی در پوستین پیام رسان خارجی است؟

این لیست برنامه های پرطرفدار رایگان در بازار ایران فروشگاه نرم افزاری اپل (App Store) است. به کادرهایی که با رنگ سبز مشخص کردیم توجه کنید. اینجا پرچم کشور توسعه دهنده مشخص می شود و برای توسعه دهنده های کشورهایی که تحریم هستند، فقط یک مستطیل سفید است. برای مثال معین یا نقشه ایران آفلاین! همین وضعیت برای پیام رسان تله پادو (Telepado) نیز وجود دارد. مشخصا این به ما می گوید که توسعه دهنده این نرم افزار در یکی از کشورهایست که تحریم است در غیر این صورت اگر این نرم افزار آنطور که در سایتش ادعا می کند، بریتانیایی می بود، پرچم آن ها را باید نمایش می داد، درست مثل مثلا CLEANit که برای چین است.

موضوع دیگر را می توان هنگام وارد شدن به سایت Telepado.com و ایراد امنیتی گوگل دانست. عجیب است برای سایتی در کلاس بین المللی که ایراد SSL داشته باشد! به این دلایل ما متصور هستیم که پیام رسان تله پادو (Telepado) یک پیام رسان ایرانی در پوستین پیام رسان خارجی است، درست شبیه به ویسپی!

شما چطور فکر می کنید؟

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.